Beton architektoniczny

Beton architektoniczny concraft - piękno tkwiące w niedoskonałości

Okładziny ścienne z prawdziwego betonu architektonicznego

Wykonujemy elementy z dwóch rodzajów betonu architektonicznego. Pierwszy z nich, drobnoziarnisty beton zbrojony włóknem polipropylenowym, służy głównie do produkcji okładzinowych płyt betonowych których powierzchnia przypominać ma beton, jaki spotkać można na budowach – posiada charakterystyczne raki, pęcherze,   przebarwienia . Drugi to beton GRC, zbrojony włóknem szklanym, pozwalający na tworzenie przedmiotów o stosunkowo niewielkiej grubości, takich jak blaty kuchenne.

Płyty z betonu architektonicznego Concraft nadają się do stosowania wewnątrz pomieszczeń, zarówno jako akcent jak i w formie elementu dominującego. Dodatkowa impregnacja pozwala na użycie okładzin w miejscach wilgotnych takich jak łazienka. Dedykowana wersja płyt – zabezpieczona przed plamami – przeznaczona jest do przestrzeni między blatem kuchennym a górnym ciągiem szafek kuchennych (tzw. backsplash). Płyty wykonujemy z prawdziwego betonu o klasie wytrzymałości C30/37 – nie stosujemy mieszanek betonopodobnych. Standardowo nasze płyty produkowane są w formacie 120×60 cm   grubości 2 cm. Na zamówienie możliwe jest wykonanie płyt w innym formacie i kolorze, jak również personalizowanych pod innymi względami, np. kształt inny niż prostokątny albo odlane w powierzchni przestrzenne logo, wzór lub napis. 

Beton architektoniczny concraft - projektowanie24

 

Okładziny betonowe z płyt

Beton architektoniczny – płyty okładzinowe w kolorach przygotowanych na indywidualne zamówienie. Chcąc uzyskać beton architektoniczny w różnych odcieniach szarości posługujemy się białym cementem, co pozwala na wyeliminowanie delikatnych zabarwień w kierunku zielonego lub niebieskiego koloru.
 
Idealnie równe płyty betonowe do kuchni - beton architektoniczny concraft

Betonowe blaty do kuchni i łazienki

Powierzchnia betonu GRC Beton GRC (Glass Fiber Reinforced Concrete) to specjalna mieszanka bardzo drobnego kruszywa, cementu najwyższej wytrzymałości, nowoczesnych polimerów i plastyfikatorów. Przewagą w stosunku do tradycyjnego betonu jest zbrojenie w postaci włókien szklanych, które pozwala podnieść wytrzymałość jednocześnie zmniejszając grubość wykonywanych elementów i ich ciężar. Elementy z betonu wykonanego w tej technologii po wyjęciu z szalunku są gładkie, choć tu także na powierzchni mogą znajdować się niedoskonałości w postaci drobnych pęcherzy powietrza czy szorstkich krawędzi. Wraz ze specyficznymi przebarwieniami stanowią one o charakterze materiału i nie są wadami. Zamawiając elementy wykonane z betonu architektonicznego należy być świadomym jego natury oraz faktu, że każdy przedmiot tworzony jest ręcznie  w jednorazowym szalunku a całość nosi znamiona rękodzieła.

Nie trać więc czasu na beton, jeśli poszukujesz możliwej do przewidzenia perfekcji.

Beton architektoniczny concraft - pasja tworzenia

PASJA TWORZENIA

W ostatnim czasie beton zyskał nową funkcję, przestał być tylko zwykłym materiałem budowlanym, który należy natychmiast przykryć lub zamalować. Wreszcie doceniony, urósł do rangi szlachetnego tworzywa, a jego surowe piękno pozwala tworzyć rzeczy niepowtarzalne. Concraft to nie fabryka, dobrze rozumiemy naturę betonu, dlatego kładziemy nacisk na staranne, ręczne wykonanie każdej pojedynczej sztuki.

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

Beton architektoniczny to nie tylko materiał na okładziny ścienne. Wiemy o tym, dlatego w naszym zespole znaleźli się projektanci, inżynier z uprawnieniami budowlanymi, konstruktor, stolarz, modelarz, ślusarz, technolog betonu i wielu innych. Szerokie zaplecze i profesjonalna załoga pozwala nam sprostać bardziej wymagającym projektom, takim jak odlanie w domu klienta monolitycznych schodów z białego betonu architektonicznego.

Pracujemy z betonem już 20 lat!

SUROWE PIĘKNO

Powierzchnia betonu mimo starannego wykonania odzwierciedla charakter tego materiału – surowy i prawdziwy. Rzecz nie w tym, by akceptować jego wady. Pęcherze powietrza, delikatne rysy czy różnice kolorystyczne to nie wady, lecz właśnie cechy, które czynią beton jedynym w swoim rodzaju. Jego piękno tkwi w niedoskonałości i takim trzeba go kochać. To tworzywo wyjątkowe, przeznaczone dla tych, którzy potrafią zrozumieć jego naturę i docenić niepowtarzalność.

OKŁADZINY ŚCIENNE

Produkujemy okładziny z prawdziwego betonu architektonicznego w czterech – podstawowych kolorach i dwóch formatach. Opracowaliśmy własne receptury, sposoby produkcji, montażu i impregnacji naszych płyt, a na zamówienie możemy wykonać okładziny o praktycznie dowolnym kształcie, formie i kolorze. Nasz beton nie wygląda jak trawertyn,  plastik czy gres. Wygląda jak beton.

BLATY I WYSPY KUCHENNE

W przypadku bardziej wymagających zastosowań, takich jak blaty i wyspy kuchenne, płyty backsplash, blaty stołów, parapety, meble i umywalki najlepiej sprawdza się beton GRC – zbrojony włóknem szklanym i modyfikowany polimerami. Jest odporny na plamy, a w porównaniu z tradycyjnym betonem lekki. Jednocześnie jego wytrzymałość umożliwia tworzenie elementów o znacznych rozmiarach i skomplikowanych kształtach, co pozwala na realizację złożonych projektów

ŁAZIENKI Z BETONU

Odpowiednio dobrany sposób montażu i zabezpieczenia pozwala Cieszyć się betonem nawet wewnątrz kabiny prysznicowej. Ale beton architektoniczny może wnieść do Twojej łazienki znacznie więcej niż tylko okładziny ścienne, z powodzeniem realizujemy:

  • projekty blatów łazienkowych
  • umywalek (także zintegrowanych z blatem)
  • płytek ściennych

UMYWALKI BETONOWE

Wykonana na podstawie indywidualnego projektu umywalka to doskonały sposób by wprowadzić indywidualny styl we wnętrzu. Zamawiając umywalkę z betonu nie musisz godzić się na kompromisy ani wybierać z istniejących rozwiązań – nareszcie ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Wykonywaliśmy m.in. niemal dwumetrową umywalkę do apartamentu londyńskich architektów oraz blaty i 45 umywalek do aguaparku w Koszalinie.

 

zobacz nasze produkty

zobacz ofertę

Concraft Bathware

to oferta blatów łazienkowych, umywalek, blatów łazienkowych zintegrowanych
z umywalkami oraz brodzików prysznicowych.

zobacz ofertę

Concraft Decco

to dekoracje ścienne do wnętrz wykonane z prawdziwego betonu
architektonicznego.

zobacz ofertę

Concraft Flexile

Ultra wytrzymałe płytki do stosowania na podłogach i ścianach

zobacz ofertę

Concraft Goods

We współpracy z młodymi architektami, designerami oraz projektantami mebli powstała kolekcja
mebli gotowych Concraft Goods.

zobacz ofertę

Concraft Omniver

to płytki z betonu architektonicznego do montażu na zewnątrz. Świetnie
sprawdzają się na tarasach i nad basenami.

zobacz ofertę

concraft panels

Concraft Panels to popularne już płyty z betonu architektonicznego stosowane jako okładziny ścian –
tzw. ‘feature wall’.

zobacz ofertę

Concraft Steps

To okładziny dywanowe schodów o grubości już od 15mm a także stopnie (stopnice i
podstopnice) samonośnie do schodów.

zobacz ofertę

Concraft Zenith

to możliwość wykorzystania betonu architektonicznego w kuchni.