Nasze płyty ścienne znajdziesz w
Beton architektoniczny

Okładziny ścienne z prawdziwego betonu architektonicznego

Wykonujemy elementy z dwóch rodzajów betonu architektonicznego. Pierwszy z nich, drobnoziarnisty beton zbrojony włóknem polipropylenowym, służy głównie do produkcji okładzinowych płyt betonowych których powierzchnia przypominać ma beton, jaki spotkać można na budowach - posiada charakterystyczne raki, pęcherze,   przebarwienia . Drugi to beton GRC, zbrojony włóknem szklanym, pozwalający na tworzenie przedmiotów o stosunkowo niewielkiej grubości, takich jak blaty kuchenne.

Płyty z betonu architektonicznego Concraft nadają się do stosowania wewnątrz pomieszczeń, zarówno jako akcent jak i w formie elementu dominującego. Dodatkowa impregnacja pozwala na użycie okładzin w miejscach wilgotnych takich jak łazienka. Dedykowana wersja płyt - zabezpieczona przed plamami – przeznaczona jest do przestrzeni między blatem kuchennym a górnym ciągiem szafek kuchennych (tzw. backsplash). Płyty wykonujemy z prawdziwego betonu o klasie wytrzymałości C30/37 – nie stosujemy mieszanek betonopodobnych. Standardowo nasze płyty produkowane są w formacie 120x60 cm   grubości 2 cm. Na zamówienie możliwe jest wykonanie płyt w innym formacie i kolorze, jak również personalizowanych pod innymi względami, np. kształt inny niż prostokątny albo odlane w powierzchni przestrzenne logo, wzór lub napis.

Beton architektoniczny
Beton architektoniczny, płyty betonoweBeton architektoniczny - płyty okładzinowe w kolorach przygotowanych na indywidualne zamówienie. Chcąc uzyskać beton architektoniczny w różnych odcieniach szarości posługujemy się białym cementem, co pozwala na wyeliminowanie delikatnych zabarwień w kierunku zielonego lub niebieskiego koloru.
Płyty z betonu architektonicznego

Betonowe blaty do kuchni i łazienki

Powierzchnia betonu GRC Beton GRC (Glass Fiber Reinforced Concrete) to specjalna mieszanka bardzo drobnego kruszywa, cementu najwyższej wytrzymałości, nowoczesnych polimerów i plastyfikatorów. Przewagą w stosunku do tradycyjnego betonu jest zbrojenie w postaci włókien szklanych, które pozwala podnieść wytrzymałość jednocześnie zmniejszając grubość wykonywanych elementów i ich ciężar. Elementy z betonu wykonanego w tej technologii po wyjęciu z szalunku są gładkie, choć tu także na powierzchni mogą znajdować się niedoskonałości w postaci drobnych pęcherzy powietrza czy szorstkich krawędzi. Wraz ze specyficznymi przebarwieniami stanowią one o charakterze materiału i nie są wadami. Zamawiając elementy wykonane z betonu architektonicznego należy być świadomym jego natury oraz faktu, że każdy przedmiot tworzony jest ręcznie  w jednorazowym szalunku a całość nosi znamiona rękodzieła. Nie trać więc czasu na beton, jeśli poszukujesz możliwej do przewidzenia perfekcji.

Beton architektonicznyPrzy odpowiedniej konstrukcji szafek możliwe jest przygotowanie blatu, który wizualnie będzie miał około 1 cm
Płyty BetonoweImpregnowany beton GRC jako tzw. backsplash